Fundacja B.L.U.
Kalendarz sezonowości warzyw i owoców

Kalendarz sezonowości warzyw i owoców

Sezonowo i Lokalnie. Kalendarz sezonowości warzyw i owoców

Odkryj magię sezonowej diety w e-booku „Sezonowo i lokalnie”

Nasz e-book „Sezonowo i lokalnie” zabierze Cię w podróż przez kulinarną różnorodność każdego miesiąca oraz pokaże, dlaczego wybór sezonowych i lokalnych produktów to nie tylko wyraz troski o swoje zdrowie, ale także aktywna postawa wobec planety. Poznaj kalendarz sezonowości warzyw i owoców i jedz sezonowo i lokalnie!

Czego dowiesz się, korzystając z e-booka?

  • Dlaczego warto wybierać produkty dostępne w danej porze roku i rosnące w naszym sąsiedztwie
  • Jakie są korzyści dla zdrowia płynące z jedzenia produktów sezonowych i lokalnych
  • Jak sezonowa dieta wpływa na środowisko i redukcję ślady węglowego
  • Jakie smaki oferuje każdy miesiąc
  • Jak dieta sezonowa może wpłynąć na oszczędności

Smak, zdrowie i wsparcie lokalnej społeczności

Warzywa i owoce są nieodłącznym elementem zdrowej diety, wpływającym na ogólną kondycję naszego organizmu. Sezonowe produkty, zbierane w pełni swej dojrzałości, zachowują bogactwo składników odżywczych. Dieta oparta na sezonowości to także oszczędność – kupując lokalnie, redukujemy koszty transportu i przechowywania. To także wspieranie lokalnej gospodarki i tworzenie relacji.

W parze z ekologią

Odżywianie zgodne z cyklem natury to korzyść zarówno dla zdrowia, jak i środowiska. Lokalne zakupy skracają łańcuch dostaw, redukując ślad węglowy i emisję gazów cieplarnianych. Import warzyw do Polski w 2022 roku wyniósł 38 469,513 ton. Długodystansowy transport warzyw i owoców często skutkuje utratą jakości, stosowaniem środków konserwujących i plastikowych opakowań. Zakup na targu lokalnych warzyw i owoców luzem to krok w stronę ekologicznego stylu życia i zmniejszenia ilości generowanych odpadów oraz emisji.

Przeciw marnowaniu

Zakupy na targu przeciwdziałają marnowaniu żywności. Sezonowe produkty to większa świeżość i mniej zapasów. Lokalni rolnicy oferują wartościowe produkty i unikalne odmiany. Własna torba pozwala na ograniczenie plastiku i śladu węglowego. Targ to szansa na świadome zakupy.

Przyłącz się do zmian na lepsze odkrywając tajemnice sezonowej diety w naszym e-booku!

Pobierz e-book „Sezonowo i Lokalnie. Kalendarz sezonowości warzyw i owoców”

Pobierz bezpłatnie ebook „Sezonowo i Lokalnie. Kalendarz sezonowości warzyw i owoców”. E-book dostępny także w naszym sklepie.

Newsletter

TYLKO CIEKAWE I KONKRETNE TREŚCI

Skip to content