Fundacja B.L.U.
Nasze działania

Nasze działania

Zobacz, co robimy

E-booki

Przygotowaliśmy bezpłatny, ponad 100-stronicowy e-book „Ekologicznie na co dzień”. W e-booku wyjaśniamy zasady zero waste (piramida zero waste, zasady 5R), a także w przystępny sposób poruszamy zagadnienia związane z transportem, zrównoważoną modą, dietą i wpływem naszych decyzji na klimat. Podpowiadamy, jak zorganizować codzienne zakupy w duchu zero waste i jak prowadzić „ekologiczny” dom.

Kalendarz sezonowości „Sezonowo i lokalnie” to praktyczne narzędzie, które pomaga wybierać produkty dostępne w danym sezonie, wspierając zdrowe odżywianie, lokalnych producentów i ochronę klimatu. Dzięki wybieraniu sezonowych i lokalnych produktów zmniejszamy ślad węglowy związany z transportem żywności i jej przechowywaniem.

Zbiórka ubrań

Przy współpracy z portalem fundraisingowym prowadzimy zbiórkę niechcianej odzieży. W ten sposób zebraliśmy ponad tonę odzieży, która dostanie drugie życie.

Eko warsztaty

Eko warsztaty dla dzieci i młodzieży to okazja do zdobycia praktycznej wiedzy na temat ochrony środowiska. Uczestnicy poznają zasady zero waste, dowiadując się, jak ograniczać ilość odpadów i wykorzystywać przedmioty ponownie. Warsztaty wprowadzają w temat gospodarki o obiegu zamkniętym, która promuje maksymalne wykorzystanie surowców. Dzieci i młodzież uczą się także, jak prawidłowo segregować śmieci oraz na czym polega recykling, by zwiększyć ilość odpadów, które można ponownie przetworzyć, zmniejszając tym samym ich wpływ na środowisko.

Platforma kursowa

Dzięki finansowaniu w ramach programu grantowego w projekcie „MOWES2 – Małopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny” wdrożyliśmy jedyną w swoim rodzaju platformę kursową.

Tematyka kursów dostępnych na platformie będzie dotyczyć ekologii, zdrowego i aktywnego stylu życia, zdrowia psychicznego, dobrostanu oraz rozwoju.

Warsztaty #Logout

#Logout to unikalne warsztaty dla dzieci, rodzin i dorosłych, które łączą naukę bushcraftu z zasadami leave no trace oraz orientacją w terenie. Uczestnicy poznają podstawy przetrwania w naturze, takie jak rozpalanie ognia czy zdobywanie wody, wszystko w zgodzie z filozofią niepozostawiania śladów. Warsztaty uczą, jak dbać o środowisko, minimalizując wpływ człowieka na naturę. Zajęcia obejmują również naukę orientacji w terenie, w tym korzystanie z mapy i kompasu, co pozwala lepiej zrozumieć otaczającą przyrodę i rozwijać umiejętności nawigacyjne.

Wesprzyj nasze działania

Newsletter

TYLKO CIEKAWE I KONKRETNE TREŚCI

Skip to content