Fundacja B.L.U.
Nasze działania

Nasze działania

Zobacz, co robimy

  • zbiórki i darowizny rzeczowe
  • bezpłatny ebook ekologicznie na co dzien
  • Badanie wwo
  • platforma kursowa
  • sklep fundacji

E-book „Ekologicznie na co dzień. 17 wyzwań”

Przygotowaliśmy bezpłatny, ponad 100-stronicowy e-book „Ekologicznie na co dzień” zawierający 17 wyzwań i bonusy w formie dodatkowych porad.

W e-booku wyjaśniamy zasady zero waste (piramida zero waste, zasady 5R), a także w przystępny sposób poruszamy zagadnienia związane z transportem, zrównoważoną modą, dietą i wpływem naszych decyzji na klimat. Podpowiadamy, jak zorganizować codzienne zakupy w duchu zero waste i jak prowadzić „ekologiczny” domu.

Walczymy również z mitem, że ekologiczny styl życia jest drogi. Wiemy, jak ważny w codziennych wyborach jest aspekt finansowy, dlatego przy każdym wyzwaniu udostępniamy przejrzyste analizy cenowe.

Zbiórka ubrań

Przy współpracy z portalem fundraisingowym prowadzimy zbiórkę niechcianej odzieży. W ten sposób zebraliśmy ponad tonę odzieży, która dostanie drugie życie.

badanie WWO

Badanie WWO

Przeprowadziliśmy badanie wśród grupy kobiet wysoko wrażliwych.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu rozwojowego dla kobiet wysoko wrażliwych powracających na rynek pracy.

Platforma kursowa

Dzięki finansowaniu w ramach programu grantowego w projekcie „MOWES2 – Małopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny” wdrożyliśmy jedyną w swoim rodzaju platformę kursową.

Tematyka kursów dostępnych na platformie będzie dotyczyć ekologii, zdrowego i aktywnego stylu życia, zdrowia psychicznego, dobrostanu oraz rozwoju.

Sklep fundacji

Dzięki finansowaniu w ramach programu grantowego w projekcie „MOWES2 – Małopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny” otworzyliśmy sklep fundacji.

W sklepie można kupić przedmioty darowizn, edukacyjne boxy, a w przyszłości oferta zostanie poszerzona o e-booki fundacji.

Newsletter

TYLKO CIEKAWE I KONKRETNE TREŚCI

Skip to content