Warsztaty EkoBohater

Już wkrótce dzieci z województwa małopolskiego w wieku od 5 do12 lat będą miały okazję wziąć udział w warsztatach EkoBohater organizowanych przez Fundację B.L.U. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Warsztaty EkoBohater

Podczas warsztatów EkoBohater uczestnicy dowiedzą się, czym jest gospodarka o obiegu zamkniętym i dlaczego wdrożenie tego modelu gospodarki, jest tak ważne. Ponadto nauczą się, jak zapobiegać powstawaniu odpadów oraz poznają zasady zero waste, pozwalające wdrożyć w życie ideę odpowiedzialnej konsumpcji. Warsztaty łączą teorię z praktyką. Młodzi uczestnicy nie tylko zdobędą wiedzę, ale także dowiedzą się, jak zastosować ją w codziennym życiu.

Nasze zajęcia mają na celu budowanie świadomości zagrożeń, które wynikają z niewłaściwego gospodarowania odpadami. Pragniemy nie tylko zwiększyć wiedzę uczestników na temat gospodarki o obiegu zamkniętym i właściwego gospodarowania odpadami, ale także kształtować wrażliwość i odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają racjonalne sposoby korzystania z zasobów naturalnych. Ponadto zdobędą lub utrwalą wiedzę dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów oraz dowiedzą się, na czym polega recykling. Dzieci poznają zasady zero waste (z ang. zero śmieci, zero marnowania). Nauczą się, jakie kroki powinny podejmować, aby ograniczyć powstawanie odpadów.

Warsztaty przeprowadzimy z wykorzystaniem metod aktywizujących. Dzieci będą uczestniczyć w burzy mózgów. Wezmą także udział w edukacyjne grze zespołowej „Akcja segregacja”, która pomoże im utrwalić zasady poprawnej segregacji śmieci. Ponadto wcielą się w ekoprojektantów i zaprojektują przeróbki krawieckie odzieży pochodzącej z drugiego obiegu. W ten sposób poznają, jak w duchu zero waste dawać nowe życie rzeczom.

Niebawem na naszej platformie kursowej udostępnimy materiały z warsztatów EkoBohater.

Informacje o warsztatach

    Wesprzyj naszą działalność

    Newsletter

    TYLKO CIEKAWE I KONKRETNE TREŚCI

    Skip to content